John Lewis’in Noel kampanyası Twitter’da rekor kırdı!

Genart Medya > Blog > John Lewis’in Noel kampanyası Twitter’da rekor kırdı!  

John Lewis’in Noel kampanyası Twitter’da rekor kırdı!  

Her sene merakla beklenen Noel reklamları ile ünlenen John Lewis’in bu seneki reklam filmi yayınlandıktan sonraki iki saat içinde Twitter’da 30.000’den fazla etkileşim aldı.

Toplamda ise 1.1 milyon paylaşım ve 53.5 milyon sosyal medya görünürlüğü etti. Noel arifesinde küçük bir kızın yatakta zıplamasıyla başlayan reklam filmi, evin köpeği Buster, trambolinin üzerinde keyifle zıplayan tilkiler, porsuk, sincap ve kirpinin hikayesi ile insanların son zamanlardaki neşeli ve moral yükseltici mesaj ihtiyacına cevap veriyor. Bu eğlenceli John Lewis reklamı, yayınlandığı ilk dakikada İngiltere’de #BusterTheBoxer hashtagi Trend Topic listesinde ilk sırada, #JohnLewis ise ikinci sırada yer aldı.

Brandwatch raporuna göre, atılan tweetlerin %80’i mutlulukla alakalı iken, sadece %6’sında reklam hakkında olumsuz yorum belirlendi. Buster the Boxer’ın Facebook sayfasında yayınlanan filmi 5.5 milyon kez izlendi, 155.000 like aldı ve 300.000 kişi tarafından paylaşıldı. Youtube kanalından ise ilk iki saatte 39.000 kez izlenirken, Twitter’da ilk iki saat içerisinde dakikada 390’ı bulan mention sayısına ulaştı. Halkla ilişkiler firması olan Frank’in kurucusu olan Andrew Bloch, John Lewis’in entegre kampanyalar yaratma konusunda bir öncü olduğunu ve Twitter’ın Promoted Stickers ürününü kullanma kararını fazlası ile başarılı bulduğunu belirtti. The Romans’ın genel müdürü Misha Dhanak ise John Lewis’in kampanyalarını Noel’in ilk habercisi olarak gördüğünü söylerken Dhanak, markanın hem mağazalarında hem de online platformlarda yaptığı kampanyalara dijital yenilikleri kusursuz bir şekilde entegre ettiğini belirtti.

Twitter kullanıcılarının Stickers ürününü kullanarak oluşturduğu yaratıcı ve eğlenceli tweetleri aşağıda görebilirsiniz.

https://twitter.com/viv/status/796668218240856064

 

 

https://twitter.com/sammsy/status/796670423391932416

 

Written by 86

The author didnt add any Information to his profile yet